Regulamin dla Gości
Gospodarstwa Agroturystycznego

"Mazurskie Uroczysko" jest gospodarstwem agroturystycznym wybudowanym i utrzymanym w stylu tradycyjnego mazurskiego gospodarstwa rolnego przeznaczonym do wypoczynku dla maksimum pięciu rodzin (około dwudziestu osób) wraz z dziećmi. Do dyspozycji Gości oddajemy cały teren gospodarstwa wraz z budynkami i pomieszczeniami z pełnym wyposażeniem oprócz pomieszczeń gospodarczych, warsztatowych i magazynowych, a ponadto dla Gości niedostępne są także: kuchnia ogólna ze względu na przepisy sanitarne. Ze względu na to, iż do dyspozycji Gości oddajemy podczas Ich pobytu majątek znacznej wartości, który nie jest nadzorowany, uprzejmie prosimy o jego poszanowanie, utrzymywanie w takim stanie, w jakim został Gościom powierzony oraz dostosowanie się do zaleceń niniejszego regulaminu. Przestrzeganie postanowień niniejszego regulaminu zapewnia bezpieczeństwo i wypoczynek wszystkim mieszkańcom przebywającym na terenie gospodarstwa.

  • Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 18:00 i kończy się o godzinie 14:00.
  • Cisza nocna obowiązuje od godziny 23:00 do 6:00.
  • Posiłki wydawane są w następujących godzinach :
    • Śniadanie wydawane jest od godziny 9:30 do 11:00
    • Mały lunch (drugie śniadanie) wydawane jest w godzinach 13:00 do  14:00
    • Obiadokolacja wydawana jest od godziny 17:00 do 18:00
    • Posiłki przy ognisku i grillu nad jeziorem rozpoczynają się o godzinie 17:00 w soboty zamiast obiadokolacji.
  • Pomieszczenia rekreacyjno-sportowe dostępne są w godzinach 9:00 - 21:30.
  • Sprzęt turystyczny i sportowy wydawany jest w godzinach 10:00 -13:00 i 15:00 -18:00.
  1. Samochody mogą być ustawione jedynie na parkingach do tego przeznaczonych.
    • Uprzejmie prosimy Gości by nie myli samochodów na terenie ośrodka
  1. Po przyjeździe do ośrodka należy się zameldować w biurze i dokonać opłaty klimatycznej na rzecz Gminy Szczytno zgodnie z Uchwałą Rady Gminy nr XV/89/99 z 29 grudnia 1999 roku. Opłata miejscowa pobierana jest za każdy dzień pobytu od osób przebywających w celach wypoczynkowo-turystycznych.
    • treść Uchwały znajduje się w biurze ośrodka do wglądu dla zainteresowanych.
  2. Goście przyjeżdżający do pensjonatu po zameldowaniu otrzymują:
    • klucz od pokoju,
    • klucze od furtek zewnętrznych znajdujących się w ogrodzeniu ośrodka,
    • pilota do bramy wjazdowej,
    • pilota do telewizora,

Uwagi:

    • Prosimy nie udostępniać pilota do otwierania bramy i kluczy dzieciom oraz osobom nie zameldowanym w ośrodku, a także o nie manipulowanie pilotem, ponieważ każde przyciśnięcie guzika powoduje otwarcie bramy. Przy wyjeżdżaniu z ośrodka należy zatrzymać się dwa metry od bramy, przy pomocy pilota otworzyć ją, wyjechać i zatrzymać się około dwóch metrów za bramą, przy pomocy pilota zamknąć ją i odjechać po upewnieniu się, że skrzydła bramy są zamknięte.
    • Za zgubione klucze będzie pobierana opłata w wysokości 50 zł, a za zgubionego pilota 250 zł.
  • Po zameldowaniu i otrzymaniu kluczy Goście wpłacają zadatek w wysokości odpowiadającej 60% ceny pobytu chyba, że dokonali tego wcześniej w biurze Agenta lub dokonali przedpłaty w inny sposób. Na terenie ośrodka podczas pobytu wszelkie usługi dodatkowo płatne udzielane są dla wygody Gości bezgotówkowo, dlatego wszelkie zamówienia na posiłki i sprzęt należy składać na piśmie na specjalnych drukach. Ostateczne rozliczenie dokonywane jest w dniu wyjazdu wraz z wystawieniem rachunku.
  • Do dodatkowo płatnych usług należą:
    • posiłki , na wyżywienie należy składać zamówienie do godziny 18:00 dnia poprzedniego
    • wynajęcie sauny i baseniku z podgrzewaną wodą. Sauna i basenik czynne są od godziny 18:00 do 21:00. O chęci skorzystania z tej usługi należy złożyć zamówienie do godziny 10:00 lub jeden dzień wcześniej.
    • cykl masaży magnetycznych należy zamówić najdalej w drugim dniu pobytu, przy czym cykl obejmuje minimum 5 zabiegów przed i popołudniowych. Przedpołudniowe odbywają się w godzinach od 11:00 do 12:30, popołudniowe w godzinach od 17:30 do 19:00. Jeden zabieg relaksacyjny trwa 10 minut, leczniczy 12 minut.
    • masaże ręczne wykonywane przez wykwalifikowanego masażystę muszą być zamówione co najmniej jeden dzień wcześniej (usługa dostępna od 15.VI do 30.VIII)

UWAGA: korzystanie ze sprzętu pływającego przez osoby nie posiadające kart pływackich lub innych wymaganych do tego dokumentów muszą obowiązkowo zakładać kamizelki ratunkowe, wymóg ten stosuje się bezwzględnie dla dzieci i młodzieży do lat 18.

    • istnieje możliwość zamówienia i skorzystania z przejażdżek konnych w siodle bądź nauki jazdy. Stadnina znajduje się poza ośrodkiem i usługa wymaga wcześniejszego telefonicznego umówienia, istnieje również możliwość przejażdżek bryczką, a w okresie zimowym saniami.
    • wędkowanie w stawie dopuszczalne jest tylko przy pomocy zwykłej wędki oraz tradycyjnych przynęt łącznie z żywcem (uprasza się o nie spiningowanie w stawie). Dzieci do lat piętnastu mogą wędkować w stawie tylko pod opieką osób dorosłych.
    • przed wędkowaniem w jeziorze należy wykupić w firmie Energopol lub w sklepie wędkarskim w Szczytnie zezwolenie na połów

UWAGA: wędkowanie bez zezwolenia grozi utratą sprzętu wędkarskiego i łodzi wędkarskiej, która kosztuje 4 500 zł

    • jeziora Łęczek i Łęsk należą do jezior objętych strefą ciszy i znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu błotnego Kulka w związku z czym nie wolno na nich używać silników spalinowych.
  • Goście po zagospodarowaniu się w pokoju powinni sprawdzić czy znajduje się w nim pełne wyposażenie zgodnie ze spisem oraz zgłosić wszelkie zauważone braki i usterki. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości w sposobie korzystania ze sprzętu i wyposażenia prosimy żądać od personelu udzielenia niezbędnych instrukcji. W pokojach znajdują się kuchenki elektryczne, które są trwale wyłączone z użytkowania ze względu na zagrożenie pożarowe. W pokojach znajdują się sufitowe alarmowe czujki przeciwpożarowe, które reagują i na temperaturę i na dym. W razie włączenia się sygnału nie należy go lekceważyć tylko należy sprawdzić przyczynę. Jeżeli przyczyną jest dym z papierosów lub smażonego tłuszczu wystarczy czujkę przedmuchać ustami bądź przewachlować kawałkiem kartonu i sygnał sam się wyłączy. W przypadku zauważenia zarzewia ognia należy posłużyć się gaśnicą, która znajduje się przed wejściem do pokoju. Strumienia z gaśnicy nie należy kierować na ciało ludzkie, ponieważ może doprowadzić to do odmrożeń. Ze względu na dużą ilość drewna stanowiącego wystrój pokojów należy szczególną uwagę zwrócić na ostrożne obchodzenie się z zapałkami, zapalniczkami i papierosami oraz nie używać otwartego ognia.
  • Uprzejmie prosimy o korzystanie ze sprzętu znajdującego się w pokojach zgodnie z jego przeznaczeniem. W przypadku przywiezienia ze sobą zwierząt (psy, koty, kanarki, papugi, itp.), trzeba je otaczać nieustannym nadzorem i dbać by nie niszczyły wyposażenia. Niedopuszczalne jest przywożenie do ośrodka groźnych psów samców dużych rozmiarów. Prosimy również o zwrócenie uwagi na zachowanie dzieci, szczególnie małych, by nie plamiły ścian, podłóg i dywanów oraz nie bawiły się sprzętem elektronicznym w szczególności pilotami i kuchenkami: elektryczną i mikrofalą. Uprzejmie prosimy również o nie wynoszenie niczego z pokojów a w szczególności: koców, ręczników, pościeli, krzeseł i naczyń. Nad jezioro można zabierać jedynie materace do leżaków. Prosimy również o wyłączanie kuchenek i światła przed wyjściem z pokoju i po udaniu się na spoczynek. Przy wychodzeniu z pokoju należy zwrócić uwagę na zamknięcie kurków od wody i zamknięcie okien szczególnie dachowych !!!. Można pozostawić dla celów wentylacyjnych okna uchylone w tak zwanym drugim położeniu (uchylnym). Dotyczy to zarówno okien normalnych jak i dachowych. Zapobiega to zalaniu pokojów i łazienek w przypadku gwałtownej ulewy.
  • Spożywania posiłków należy dokonywać na tarasie, w sali jadalnej lub przy bufecie. Prosimy o nie wnoszenie posiłków i napojów do pomieszczeń rekreacyjno-sportowych oraz nie wynoszenie jakichkolwiek naczyń i sztućców z kuchni i pomieszczeń jadalnych z wyjątkiem naczyń jednorazowego użytku do tego przeznaczonych i butelek z tworzyw sztucznych. W żadnym wypadku nie należy wynosić szkła (butelki, talerze, szklanki, kieliszki, itp.) nad jezioro i na tereny rekreacyjno-sportowe !!! Jest to elementarny wymóg bezpieczeństwa, ponieważ dzieci często bawią się tam boso. Spożywanie napojów i posiłków nad jeziorem dopuszczalne jest jedynie w miejscu do tego wyznaczonym (w tzw. kurniku) i przy użyciu naczyń i sztućców jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych i papieru. Pozostałości należy natychmiast umieścić w znajdujących się tam pojemnikach na odpadki tak, aby wiatr nie poroznosił ich po terenie, do jeziora lub do stawu. Absolutnie zabrania się wrzucania jakichkolwiek odpadków, śmieci i przedmiotów do jeziora i do stawu. Prosimy również o nie rozrzucanie niedopałków papierosów oraz zużytej gumy do żucia na terenie gospodarstwa.
  •  Ośrodek "Mazurskie Uroczysko" nie zatrudnia ratownika oraz opiekuna dla dzieci. Ośrodek jest ogrodzony, co nie oznacza, że nie istnieją zagrożenia. Staw jest głęboki i bagnisty. Również jezioro jest zdradliwe. Niektóre urządzenia rekreacyjno-sportowe np. lotki z ostrymi zakończeniami, ciężary zamontowane w urządzeniu ATLAS a nawet kije bilardowe mogą się okazać niebezpieczne dla małych dzieci. Z przyczyn porządkowych jak również ze względów bezpieczeństwa dzieci do lat 14 powinny znajdować się pod ciągłym nadzorem rodziców bądź opiekunów. Dzieci korzystające wraz z rodzicami ze sprzętu pływającego muszą bezwzględnie zakładać kamizelki ratunkowe. Dzieci bawiące się na placu zabaw również powinny być pod nadzorem rodziców. W przypadku korzystania z indywidualnych przyrządów takich jak huśtawki czy skoczki na przyrządzie może znajdować się tylko jedno dziecko. Dzieci mogą wędkować w stawie tylko w towarzystwie dorosłego wędkarza. Dzieciom do lat 14 nie wydaje się lotek, kul bilardowych i zabrania się ćwiczeń na urządzeniach siłowych. Szczególną uwagę należy zwracać na dzieci do lat 7. Prosimy uprzejmie naszych Gości by nie dopuszczali do zabaw dzieci na sprzęcie pływającym przycumowanym do nabrzeża. Absolutnie zabronione jest wchodzenie wszelkim osobom na sprzęt pływający znajdujący się całkowicie lub tylko częściowo na brzegu, ponieważ grozi to uszkodzeniem lub przedwczesnym zużyciem bardzo drogiego sprzętu. Na sprzęt pływający wolno wchodzić tylko boso lub w miękkim obuwiu sportowym. Na terenie ośrodka nie powinno grać się w piłkę nożną (nie ma do tego odpowiedniego terenu) oraz na terenie boiska do koszykówki. Na boisku do koszykówki nie powinno się używać piłki skórzanej (do siatkówki, szczypiorniaka), ponieważ bardzo szybko niszczą się w kontakcie z betonem. Z rowerów górskich i zwykłych dzieci do lat 10 mogą korzystać tylko pod nadzorem osób dorosłych, a pozostałym bez nadzoru rodziców o ile posiadają Kartę Rowerową. Jezioro jest bardzo czyste, przejrzyste i głębokie. Plaża nie jest strzeżona. Z kąpieli w jeziorze mogą korzystać wyłącznie Goście umiejący pływać na swoją odpowiedzialność, natomiast dzieci i młodzież do lat 18 mogą wchodzić do wody tylko w obecności i pod nadzorem dorosłego opiekuna potrafiącego pływać. Korzystanie przez dzieci z baseniku z podgrzewaną wodą oraz ze sauny jest możliwe tylko w obecności rodziców bądź opiekunów. Przy wykorzystaniu sauny opalanej drewnem ze względu na możliwość wystąpienia bardzo wysokich temperatur (do 1150C) można korzystać tylko w towarzystwie innej (drugiej) pełnoletniej osoby. W saunie znajduje się dodatkowy regulamin, z którym należy zapoznać się w przypadku korzystania z niej. Uprzejmie prosi się rodziców by dzieci nie bawiły się w stołówce, biurze, na klatkach schodowych i ciągach komunikacyjnych. Zabrania się przebywania dzieciom przy wejściu do warsztatu i magazynów oraz zabawy w tych pomieszczeniach.

15. Ogólne przepisy porządkowe:

  • Po przekazaniu kluczy od pokoju Gościowi personel w zasadzie nie ma tam prawa wstępu. Na wyraźne życzenie Gości w celu posprzątania sanitariatów, dodatkowej wymiany pościeli, posprzątania w pokojach lub rozmrożenia i umycia lodówki personel dokona tych czynności pod nadzorem wynajmującego.
  • W sanitariatach powinny znajdować się ręczniki, mydło i papier toaletowy, w kuchenkach papier ręcznikowy, mydło i płyn do zmywania. W razie braku prosimy zwracać się do personelu o uzupełnienie. Do koszy na śmieci należy używać worków foliowych, które wydaje również personel. Śmieci we workach należy wrzucać do zbiorczych pojemników znajdujących się na terenie ośrodka.
  • Wszelkie śmieci i opakowania jednorazowego użytku oraz inne odpadki należy wrzucać do pojemników na śmieci. W żadnym wypadku nie wolno wrzucać jakichkolwiek przedmiotów do stawu i jeziora lub pozostawiać ich na terenie ośrodka. Zabrania się również zaśmiecania lasów oraz wyrzucania niedopałków i zużytej gumy do żucia.
  • Wszelkiego typu zabawki i przedmioty służące do zabaw w piaskownicy czy na plaży powinny być zebrane po zakończeniu zabawy.
  • Zabrania się roznoszenia i używania poza terenem baru i tarasu przedmiotów, opakowań i naczyń szklanych oraz innych przedmiotów o ostrych krawędziach, które mogłyby zranić bawiące się lub boso biegające dzieci.
  • Rozstawione w pomieszczeniach bibeloty, świeczniki i ozdoby, zawieszone na ścianach obrazy oraz poustawiane i zawieszone muzealne narzędzia, maszyny i urządzenia rolnicze lub ich fragmenty nie są przedmiotami do zabawy i prosimy o ich nie dotykanie i nie uszkadzanie.
  • Narzędzia, przyrządy i przedmioty pobrane w jakimkolwiek celu muszą być po użyciu zgodnie z celem, do którego są przeznaczone odstawione w to samo miejsce, z którego były wzięte.
  • Do sali bilardowej wolno wchodzić boso lub w miękkim obuwiu sportowym i plażowym.
  • Do sauny oraz pokoju relaksacyjnego i na basenik wolno wchodzić tylko boso lub w obuwiu domowym.
  • Przedmioty znacznej wartości oraz pieniądze nie oddane do depozytu do kasy pancernej na przechowanie nie mogą stanowić podstawy żądania odszkodowania.
  • Ceny usług świadczonych w "Mazurskim Uroczysku" zamieszczone są w cenniku załączonym do niniejszego regulaminu. W załączeniu znajduje się spis wyposażenia pokoju.
  • W ostatnim dniu pobytu, przed wyjazdem, Goście są zobowiązani do:
  • zwrotu pobranych kluczy i pilotów wydanych przy zameldowaniu zgodnie z punktem 8 niniejszego regulaminu
  • zwrotu pobranego w okresie pobytu sprzętu oraz wyposażenia (w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia spowodowanego niewłaściwym użyciem lub zagubienia powierzonego sprzętu i wyposażenia użytkownik pokrywa jego wartość lub go odkupuje)
  • stan powierzonych pomieszczeń i ich wyposażenia oraz wypożyczanego sprzętu przed wyjazdem sprawdza upoważniony pracownik ośrodka w obecności zdającego użytkownika
  • po zdaniu sprzętu należy rozliczyć się z pobytu, po potrąceniu wpłaconych zaliczek i zadatków, w biurze ośrodka, które wystawi odpowiedni rachunek za pobyt
  • za szkody wyrządzone przez Gości ośrodka i ich zwierzęta innym Gościom ośrodka odpowiedzialność ponosi osoba wyrządzająca szkodę.
  •  Właściciele i personel "Mazurskiego Uroczyska" służy wyjaśnieniami i radą we wszystkich przypadkach nie objętych niniejszym regulaminem, uprzejmie proszą zacnych Gości o jego przestrzeganie i życzą miłego i dobrego wypoczynku. W przypadku zaistnienia sporu pomiędzy Gośćmi i właścicielami gospodarstwa, dla jego rozstrzygnięcia stosowane będą odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego, a organem rozstrzygającym będzie Sąd Rejonowy z siedzibą w Ostrołęce.
  • Wynajęcie pokoju lub usług w Mazurskim Uroczysku wiąże się z akceptacją niniejszego regulaminu i wynikającej z niego odpowiedzialności obydwu stron.

 

Z poważaniem:
właściciele "Mazurskiego Uroczyska"

Ewa i Sławomir Witczakowie